menu główne

profilki

niedziela, 22 lipca 2018

Drezno: Fabryka Volkswagena, Ogród botaniczny, Park Großer Garten (Niemcy #2)
Drezno to niewątpliwie miasto, które warto odwiedzić. Jego stara część to istny raj dla estetów. Pisaliśmy już o nim w poprzednim poście o 9 najciekawszych miejscach tego miasta. Teraz czas na spacer po ogrodzie botanicznym i parku Großer Garten.
Opowiemy Wam również o pałacu oraz fabryce VW znanej jako szklana manufaktura.


Widzieliście już nasz najnowszy filmik? Jeśli nie, to sprawdźcie poniżej!

Fabryka Volkswagena – szklana manufaktura
VW to firma znana i przez wielu (np. Bośniaków) bardzo lubiana. Jednak to, czego większość osób nie wie, to to, że w 2001 roku firma otworzyła swoją siedzibę w Dreźnie. Wykończenie jest szklane i bardzo nowoczesne, a sam budynek może pełnić przeróżne funkcje – był już salą bankietową i koncertową, produkowano tu auta VW i (!) Bentley. Gościli tu dygnitarze i gwiazdorzy, a także blogerzy – w tej roli my.

Ogród botaniczny w Dreźnie
Polecamy, bo:
- ma kilka tysięcy gatunków roślin,
- jest co fotografować :P
- wejście jest darmowe

Park Großer GartenKrótko i zwięźle: powstał w XVII wieku, pierwotnie był parkiem barokowym, ale wielokrotne zmiany spowodowały, że można nazwać go reprezentantem stylu francuskiego.

Pałac w Großer GartenZlokalizowany w centralnej części parku barokowy pałac dumnie dopełnia estetycznej całości parku. Budynek ten jest wysoce fotogeniczny.
Jak większość Drezna.
Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Was do odwiedzenia tego świetnego miasta!To tyle na dziś. Jeśli czujecie podróżniczy niedosyt, sprawdźcie naszego posta o pobliskim Libercu ze świetnym Aquaparkiem. Miłego dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz