menu główne

profilki

środa, 25 lipca 2018

„Odetchnij od miasta– 62 wyjątkowe domy gościnne” - recenzja (Aleksandra Bogusławska, GW Foksal, Ananasniemamocnych)


„Odetchnij od miasta– 62 wyjątkowe domy gościnne” autorstwa Aleksandry Bogusławskiej to sielankowe dzieło, które odrobinę przypomina przewodnik turystyczny, ma w sobie coś z powieści biograficznej, ale tak w sumie, to pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć siebie i kwintesencję odpoczynku.
W czasach, w których wszystko dzieje się teraz i naraz, a my jesteśmy spóźnieni na przyszły tydzień, każdy powinien choć trochę zwolnić. Stąd też zapraszamy Was bardzo serdecznie do lektury naszego wpisu o książce, która zgodnie z tytułem pozwoli każdemu Odetchnąć.


„Odetchnij – 62 domy gościnne” - recenzja

Jeśli sam tekst to za mało, by utwierdzić osobę czytającą we wrażeniu, że spokój emanuje z każdego zakamarka poradnika, to warto wspomnieć o zdjęciach w książce – od patrzenia na nie zapragniecie wyjechać w Bieszczady. Jakby tego było mało, to prawdopodobnie to zrobicie – książka opisuje 62 miejsca, które są właśnie ucieleśnieniem miejsca, do którego najchętniej ucieklibyśmy przed obowiązkami.
Z jednej strony można śmiało powiedzieć, że książka opowiada o historiach poszczególnych bohaterów – właścicieli domów gościnnych w Polsce. Z drugiej zaś odpowiada na pytanie: Jak odpoczywać, by rzeczywiście odpocząć?


Czym więc jest książka „Odetchnij – 62 domy gościnne”?

- jest to przewodnik po miejscach, gdzie można odpocząć;
- może pełnić funkcję książki, która ukoi nerwy wyglądem i treścią, by spało się spokojnie;
- jest to historia domów, a przede wszystkich ich właścicieli 
- to także poradnik, dzięki któremu każdy z nas zastanowi się (WRESZCIE!) nad istotą odpoczynku, a także tym, jak niesamowicie ważny jest ten odpoczynek w życiu każdego człowieka.


Plusy i minusy książki „Odetchnij – 62 domy gościnne”

+ Nietuzinkowy pomysł
+ Świetnie dobrane zdjęcia
+ Odprężający „klimat” książki
+ Ciekawa kompozycja
+ Autorka to ekspert – Aleksandra prowadzi bloga Duże Podróże
- Chcemy więcej!


Podsumowanie

Jeśli macie chęć oderwać się od niesamowicie wyczerpującej codzienności, wybierzcie się w któreś miejsce opisane w książce lub przeczytajcie to dzieło!*
*najlepiej zróbcie jedno i drugie



Jeśli zastanawiacie się, czy kupić książkę, to po prostu to zróbcie. Dla siebie.
Choćby tutaj. Choćby teraz.



Link do oficjalnej strony wydawnictwa:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz