menu główne

profilki

niedziela, 15 lipca 2018

Drezno: 9 najciekawszych miejsc do zwiedzenia w 1 dzień (Niemcy #1)


Dzień dobry! Właśnie wróciliśmy z kolejnej podróży. Wróciliśmy przez wielkie „W”. Blog ma coraz więcej wejść, a tematów do pisania nie brakuje.
Przechodząc do konkretów – dziś „oprowadzimy” Was po Dreźnie. Jest to niesamowicie piękne miasto pełne ciekawych ‘smaczków’.
Powitajcie:

„Drezno: 9 najciekawszych miejsc do zwiedzenia w 1 dzień”1. Zwinger 

– „wizytówka” miasta. Pałac ze świetnym dziedzińcem i mnóstwem fontann.

2. Yenidze 

– żaden meczet, a raczej siedziba firmy tureckiego przedsiębiorcy z branży tytoniowej. Chciał dumnie reprezentować Turcję, to dumnie reprezentował Turcję. Zresztą… pisaliśmy o tym na Instagramie.


3. Szklana manufaktura 

– fabryka Volkswagena. Bardzo nowoczesna, z ciekawymi rozwiązaniami + ma nietuzinkową fasadę.


4. Ogród botaniczny 

– bardzo dużo gatunków roślin, bezpośrednio graniczy z pałacem (ALE: nie ma przejścia pomiędzy nimi, należy cofnąć się do ulicy). Warto zajrzeć w drodze do lub z pałacu.
5. Starówka 

– typowa niemiecka starówka „Altstadt”. Ładna, zadbana i uporządkowana. Warto zajrzeć.Przy okazji… Widzieliście już nasz filmik z Islandii? Jeśli nie, to koniecznie sprawdźcie poniżej. Może Wam się spodoba, a nam będzie na pewno bardzo miło!6. Frauenkirche 

– niedostępny do zwiedzania budynek, który przede wszystkim fajnie wygląda na zdjęciu. Ma dość ciekawą historię, ale cóż… blog jest o podróżach, więc nie będziemy się skupiać na aspekcie historycznym.7. Augustusbrucke 

– najstarszy most łączący poszczególne części Drezna od XVI wieku. W obecnej postaci istnieje od ponad 100 lat.


8. Canaletto Blick 

– Panorama miasta z widokiem na widokiem na rzekę – Łabę. Widok tak wartościowy, że aż bezcenny. Po polsku oznacza „spojrzenie Canaletta”, czyli słynnego malarza, którego zainspirował zarówno ten widok, jak i Warszawa.


9. Pomnik Martina Lutra 

– reformatora, którego znamy (lub nie) z lekcji historii. Postać na pewno ciekawa, lecz po więcej odsyłamy w inne części internetu. Sami rozumiecie…Bacznie obserwujcie naszą aktywność na Insta i Facebook’u, bo kolejne posty blogowe pojawią się już w następnym tygodniu J
Followujcie dzielnie, a my będziemy dawać z siebie 100%, by zaciekawić Was kolejnymi miejscami. Do zobaczenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz