menu główne

profilki

niedziela, 16 kwietnia 2017

Wenecja -50% (loty, transfer, noclegi i inne w Wenecji)


Zgodnie z powyższym (i jakże chwytliwym) tytułem, publikujemy nasze zestawienie cen poszczególnych ważnych rzeczy w Wenecji.
Filmik, który – mamy nadzieję – zachęci Was do podróżowania, jest tu......a rozpiska z kosztami na końcówce posta.
Co trzeba przewidzieć w budżecie?
1) Po pierwsze nocleg, żebyście mogli spać spokojnie. Ceny są przeróżne, my oczywiście szukaliśmy jak najtańszego miejsca. Na bookingu znaleźliśmy ofertę za 94,50 Euro plus 2,5 Euro opłaty klimatycznej (od osoby za dobę), która pobierana jest dopiero po przybyciu na miejsce.

2) Lot, bo po co jeździć, jak można latać, czy coś… Na fly4free udało nam się wypatrzyć duuużo wcześniej świetną ofertę. Za bilety zapłaciliśmy 99,50zł w dwie strony za osobę, co jest dowodem, że warto bookować wcześniej.
3) Transfer – z lotniska Lido odbywa się jedynie tramwajem wodnym – vaporetto – lub taksówką (też wodną, rzecz jasna), która pozbawi Was chęci na cokolwiek, jeśli jesteście przeciętnymi ludźmi pod względem płacy. Z Marco Polo zaś mamy możliwość dostać autobusem nr 5. Kosztuje to 8 Euro. Czas przejazdu to trochę ponad 20 minut, a częstotliwość odjazdów jest dość duża.4) Jedzenie (hehe) – część wzięliśmy ze sobą, ażeby dotrwać do pierwszego będąc studentami. Niemniej jednak za konieczne można uznać spożycie:
- pizzy!
- lodów np. pistacjowych (np. przy Canal Grande, jak my)


5) Pamiątki – no trzeba, sami wiecie...

6) Pewnie jakiś dojazd na lotnisko – oferta w Polsce jest zarówno bogata, jak i uboga -  Intercity oferuje bardzo korzystne bilety taniomiastowe, PKP również ma zniżki. Z autokarów jest oczywiście Polski Bus. My użyliśmy ICC, a na drogę powrotną autokaru firmy AD Trans z Zakopanego jadącego (prawie) wprost (całkiem) nad polskie morze.
7) Bilety wstępu, choć darmowych atrakcji jest mnóstwo

8) Stanowczo nie gondola. Czemu? Bo lepiej nie...
9) Róża. Co? No róża. Nie jest to konieczny koszt, ale w naszym przypadku stanowił inspirację do działania. Uliczny handlarz i to taki zawzięty, wcisnął nam ją i żeby się z nim nie kłócić, wzięliśmy ją.
UWAGA! INSPIRACJA!

Przez najbliższy tydzień będziemy zapoznawać Was na Instagramie z naszym projektem – akcją charytatywną. Zamierzamy zbierać pieniądze na zakup różnych potrzebnych rzeczy dla zwierząt z Funny Pets. Akcja jest (właściwie będzie, jeśli ministerstwo wyrazi zgodę) o tyle fajna, że każdy, kto w jakiejkolwiek formie wspomoże zwierzaki, dostanie od nas kwiatka – dobra karma (tu aż zbyt dosłownie, nieważne…) wraca!
W każdym razie spodziewajcie się dużej ilości zdjęć naszej róży podczas jej podróży po Wenecji JKoszty naszego wyjazdu do Wenecji:
11)     Nocleg – 94,50 euro (2 noce, 2 osoby w Backpackers Hostel)
22)     Lot – 99,50zł/ osoba (w 2 strony)
33)     Transfer – 44zł/os.
44)      Jedzenie - pizza po 2,5euro za kawałek, lody pistacjowe około 3 euro
55)      Pamiątki - może z 5 euro za 2os.
66)      Dojazd na lotnisko - 8 euro (w 1 stronę za osobę)
77)      Bilety wstępu - 0, byliśmy na tyle krótko, że darmowe atrakcje "zdążyły" nam wystarczyć 
88)      Róża-inspiracja – bezcenna :)


Razem:
Gdy liczyliśmy koszty z każdym detalem, doliczyliśmy się 500zł za osobę. To chyba dobra cena...

Pamiętajcie o naszej akcji i dawajcie lajki na insta dla dzielnej róży podróżującej po Wenecji, do zobaczenia! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz