menu główne

profilki

niedziela, 13 stycznia 2019

Zamek w Olsztynie– czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, godziny otwarcia (Szlak Orlich Gniazd #11)


Witajcie! Dziś bierzemy na warsztat zamek w Olsztynie. Życzymy udanego dnia i równie udanej lektury :)Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:
1) Zamek w Olsztynie – czy warto zobaczyć?
2) Zamek w Olsztynie – dojazd
3) Zamek w Olsztynie – cena biletu
4) Zamek w Olsztynie – tanie noclegi
5) Olsztyn - nasze wrażenia


     1)      Zamek w Olsztynie – czy warto zobaczyć?

Jako że jest to jeden z większych zamków, a jego pełna nazwa to Królewski zamek w Olsztynie, to na pewno nie zaszkodzi go odwiedzić. Widoki ze wzgórza są co najmniej świetne, a sama budowla – mimo że swoją świetność ma za sobą – imponująca. Jakby tego było mało, to spacer po zróżnicowanych skałkach należy do wartościowych przeżyć. Polecamy!     2)      Zamek w Olsztynie – dojazd

Dojazd nie stanowi żadnego problemu – na terenie miejscowości znajdują się miejsca parkingowe, a zamek jest na tyle znany, że można dotrzeć tu autokarem w ramach wycieczki zorganizowanej – nie tak jak w przypadku np. ukrytego zamku  w Bydlinie.

     3)      Zamek w Olsztynie – cena biletu

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Dorośli: 7 zł
Młodzież ucząca się oraz emeryci: 4 zł
Dzieci do 7 lat: za darmo

Cennik opłat za wejście na wieżę widokową (płatne dodatkowo):
Dorośli: 4 zł
Młodzież i emeryci: 2 zł     4)      Zamek w Olsztynie – tanie noclegi

Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb i Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila :)     5)      Olsztyn - nasze wrażenia

Pozytyne! Jest co zwiedzać, bo zamek jest duży, wzgórze dość wysokie, a sama trasa spaceru zajmuję dłuższą chwilę. Raz jeszcze: polecamy JBrak komentarzy:

Prześlij komentarz