menu główne

profilki

czwartek, 10 stycznia 2019

Zamek Bąkowiec w Morsku – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, godziny otwarcia (Szlak Orlich Gniazd #9)Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:
1) Zamek Bąkowiec w Morsku – czy warto zobaczyć?
2) Zamek Bąkowiec w Morsku – dojazd
3) Zamek Bąkowiec w Morsku – cena biletu
4) Zamek Bąkowiec w Morsku – tanie noclegi
5) Zamek w Morsku - nasze wrażenia


    1)      Zamek Bąkowiec w Morsku – czy warto zobaczyć?

Zamek w Morsku to miejsce często niedoceniane. Nic dziwnego – położenie na uboczu, na terenie ośrodka wczasowego, nie wpływa pozytywnie na ekspozycję budowli.
Ciężko byłoby zachwalać również bryłę budynku – zamek jest w dużej mierze zniszczony, a większość terenu nie jest dostępna do zwiedzania.
Przejdźmy jednak do pozytywów: położenie na wzgórzu to bardzo duży plus dla zamku Bąkowiec (bo tak nazywa się budowla w Morsku), ponadto w średniowiecznym budynku wciąż drzemie duży potencjał. Wiąże się to z tym, że zburzono przybudówkę z wiele, wiele późniejszych czasów niż reszta ‘twierdzy’, co trzyma nas w nadziei na pozytywne zmiany.


    2)      Zamek Bąkowiec w Morsku – dojazd

Dojazd przedstawiliśmy poniżej, kolejny raz polecamy dostanie się tam autem.
Na terenie ośrodka wczasowego, gdzie znajduje się zamek, jest również parking.
Oznacza to, że gdy dojedziecie zaskakującą drogą pełną zakrętów, będzie czekać na Was miejsce do pozostawienia pojazdu.


    3)      Zamek Bąkowiec w Morsku – cena biletu

Cena biletu = 0.
Mamy nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy to miejsce będzie odrestaurowane lub wręcz zrekonstruowane i z chęcią kupimy bilety J

    4)      Zamek Bąkowiec w Morsku – tanie noclegi

Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb i Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!


    5)      Zamek w Morsku - podsumowanie

Podsumowując: wizytę polecamy – a jakże – tyle tylko, że przede wszystkim osobom z Zamiłowaniem (zamiłowaniem przez duże Z) do zamków. Gdyby porównać zamki do świata filmów, to Bąkowiec w Morsku stanowi niegdyś obiecującą, aczkolwiek zapomnianą po jednym sezonie, gwiazdę filmową sprzed dobrych paru lat. Mimo to cieszymy się, że nie został całkowicie zniszczony!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz