menu główne

profilki

niedziela, 6 stycznia 2019

Zamek w Mirowie (Zamek Mirów) – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, godziny otwarcia (Szlak Orlich Gniazd #8)Witamy Was serdecznie i ruszamy z tematem zamku w Mirowie – czyli kolejnej perełki Szlaku Orlich Gniazd. Powstał on (zamek w Mirowie i spora część zabytków ze szlaku) w XIV wieku i stanowi gratkę dla miłośników podróży.
Czytajcie dalej, by poznać detale!Spis treści:
1) Zamek w Mirowie – czy warto zobaczyć?
2) Zamek w Mirowie – dojazd
3) Zamek w Mirowie – cena biletu
4) Zamek w Mirowie – godziny otwarcia
5) Zamek w Mirowie – tanie noclegi


1) Zamek w Mirowie – czy warto zobaczyć?

No pewnie! Położenie na wzgórzu jest niesamowicie malownicze, a bryła zamku bardzo ciekawa. Skałki obok nadają miejscu charakteru, a położenie przy asfaltowej drodze ułatwia dotarcie do celu. Wspominamy o tym tylko dlatego, że np. w Bydlinie samemu trzeba znaleźć ścieżkę, która prowadzi do zamku.

2) Zamek w Mirowie – dojazd

Mapki poniżej prezentują dojazd do zamku. Najlepszym rozwiązaniem jest dotarcie tu autem. Warto wiedzieć, że zamek w Bobolicach znajduje się niecałe 2km od Mirowa, więc już o tym wiecie J


 

3) Zamek w Mirowie – cena biletu

Wnętrze zamku nie jest udostępnione do zwiedzania. Obecnie trwa jego renowacja (bardzo dobrze!). Biletów nie ma, ale nie oznacza to, że nie warto tu przyjeżdżać.


4) Zamek w Mirowie – godziny otwarcia

Jak prawdopodobnie się domyślacie, zamek obejrzycie o dowolnej godzinie – taki plus braku biletów.


5) Zamek w Bobolicach – tanie noclegi

Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb i Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!


6) Szlak Orlich Gniazd – lista postów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz