menu główne

profilki

niedziela, 2 grudnia 2018

Zamek w Rabsztynie – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, nasze wrażenia (Szlak Orlich Gniazd #4)


Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:
1) Rabsztyn: zamek – czy warto zobaczyć?
2) Zamek w Rabsztynie – dojazd
3) Zamek w Rabsztynie – cena biletu
4) Zamek w Rabsztynie – tanie noclegi
5) Rabsztyn - nasze wrażenia
  

1) Rabsztyn: zamek – czy warto zobaczyć?
Po ostatnich kilku propozycjach, czyli Korzkwi i Pieskowej Skale, poprzeczka została zawieszona wysoko. W sumie, to za wysoko…
Zamek w Rabsztynie jest jak najbardziej godny uwagi i ma bardzo ciekawą bryłę. Cieszymy się, że należy do szlaku Orlich Gniazd, lecz niestety nie znalazł się w naszym TOP3. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że nie wszystko zobaczyliśmy ze względu na nasze ‘spóźnienie’ do kasy biletowej.
Tak czy inaczej: zamek jest fajny, a zwiedzanie w dobrym humorze nadaje magii każdemu miejscu. Zapraszamy do dalszego czytania!2) Zamek w Rabsztynie– dojazd
Poniżej załączamy mapę dojazdu. Stanowczo polecamy przyjechania tu samochodem. Jak wspominaliśmy w poprzednich postach, Szlak Orlich Gniazd nie jest zbyt dobrze skomunikowany, a zamek w Rabsztynie nie jest „aż tak sławny”.

Nie mamy dokładnych danych na temat zorganizowanych wyjazdów w to miejsce, lecz patrząc na duży parking kilkaset metrów od zamku, można domyślić się, że grupy chętnie odwiedzają Zamek. Może jednak Rabsztyn jest wystarczająco „sławny”?
3) Zamek w Rabsztynie – cena biletu
Przyjechaliśmy po zamknięciu kas biletowych. Oznacza to tyle, że możemy powołać się jedynie na Internet.
Ceny biletów to 1zł za ulgowy, a 2zł za normalny.4) Zamek w Rabsztynie – tanie noclegi
Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!

5) Rabsztyn - nasze wrażenia...
Zamek jest bardzo malowniczo położony, lecz nasze spóźnienie spowodowało, że nie mogliśmy w pełni doświadczyć uroku miejsca. Wielka szkoda…
Choć z drugiej strony: nie szkodzi – przecież jeszcze tu wrócimy i zrobimy lepsze zdjęcia!
Co do zdjęć, zapraszamy (jak zawsze) na naszego Ananaso-Instagrama. Widzimy się za parę dni!

6) Szlak Orlich Gniazd – lista postówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz