menu główne

profilki

wtorek, 11 grudnia 2018

Zamek w Bydlinie – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, nasze wrażenia (Szlak Orlich Gniazd #5)


Hej! Zima jest jak na razie mało zimowa, więc mamy propozycję. Wyruszcie z nami w podróż!
Opcje są diw – przeniesiecie się z nami za pomocą posta lub osobiście ruszycie przetartym przez nas szlakiem. Dziś na warsztat bierzemy urokliwy zamek w Bydlinie. Zapraszamy do dalszego czytania!

Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:
1) Zamek w Bydlinie – czy warto zobaczyć?
2) Zamek w Bydlinie – dojazd
3) Zamek w Bydlinie – cena biletu
4) Zamek w Bydlinie – tanie noclegi
5) Bydlin - nasze wrażenia


1) Zamek w Bydlinie – czy warto zobaczyć?

O ile wiele osób może pomyśleć, że miejsce nie ma wiele do zaoferowania, to paradoksalnie… ma wiele do zaoferowania. Nie jest to typowe turystyczne miejsce i na pewno nie znajdziecie tu licznych straganów z pamiątkami. Wapienne mury (bo tyle zostało z zamku) położone są jednak w bardzo malowniczy sposób i warto wejść na wzgórze – choćby po to, by zrobić sobie kilka ciekawych zdjęć :)
2) Zamek w Bydlinie – dojazd

Dojazd na zamek jest troszkę podchwytliwy – jeśli mapa prowadzi Was pomiędzy domy mieszkalne, to jesteście ze złej strony wzgórza. Ścieżka na wzniesienie znajduje się naprzeciwko małego kościółka z parkingiem na raptem kilka samochodów. Dróżka prowadząca do bydlińskich (jak to zacnie brzmi…) ruin jest dobrze widoczna i prowadzi przez las. Zwieńczenie stanowi wejście po schodach i oto jesteście na miejscu.


3) Zamek w Bydlinie – cena biletu

Cena biletu = 0. 
Jak wynika z powyższego równania, niektóre dobre rzeczy są za darmo.4) Zamek w Bydlinie – tanie noclegi

Nocleg to jedna z najważniejszych kwestii podczas podróży. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb i Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!
5) Bydlin - nasze wrażenia

Fajne miejsce, nietuzinkowe. Zwiedzanie ruin zamku w Bydlinie to połączenie urbexu z typową turystyką. Nie każdy będzie z tego połączenia zadowolony, ale z faktu, iż da się to miejsce odwiedzić i nie spotkać nikogo, kto wejdzie w kadr zdjęcia, już szybciej. 
Jak to my – zachęcamy do odwiedzin!
6) Szlak Orlich Gniazd – lista postów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz