menu główne

profilki

niedziela, 25 listopada 2018

Zamek Pieskowa Skała w Sułoszowej – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, nasze wrażenia (Szlak Orlich Gniazd #3)

Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:

1) Sułoszowa: zamek – czy warto zobaczyć?
2) Zamek Pieskowa Skała – dojazd
3) Zamek Pieskowa Skała – cena biletu
4) Zamek Pieskowa Skała – tanie noclegi
5) Sułoszowa - nasze wrażenia1) Pieskowa Skała: zamek – czy warto zobaczyć?

Po tym, jak obszar został odrestaurowany w latach 2014-2016, Pieskowa Skała stała się "dopieszczoną perełką" z niezbyt zadbanej "perełki". Efekt jest świetny, a na miejscu naprawdę znajdziecie co najmniej kilka ciekawych zajęć. Są tu elementy historyczne, architektoniczne, artystyczne (czyli galerie pełne sztuki), świetna kawiarnia z widokiem na okolicę - w tym na Maczugę Herkulesa. W skrócie: jest baaardzo fajnie :)


2) Zamek Pieskowa Skała – dojazd

Poniżej załączamy mapę dojazdu, który najsprawniej przebiegnie, jeśli użyjecie samochodu. Brzmi jak ironia, lecz jak wspominaliśmy w poprzednich postach, Szlak Orlich Gniazd nie jest zbyt dobrze skomunikowany.W przypadku Pieskowej Skały dobrym pomysłem może być wzięcie udziału w zorganizowanym wyjeździe (np. w połączeniu ze zwiedzaniem Ojcowa) - szczególnie, jeśli wyjeżdżacie z Krakowa.
3) Zamek Pieskowa Skała – cena biletu

Zanim przejdziemy do cen biletów, to warto wspomnieć, że zwiedzenie dziedzińca, a także baszty, z której ujrzycie panoramę (i na której jest świetna kawiarnia z dobrą kawą), jest DARMOWE. Warto o tym pamiętać, gdy nie wybieracie się do Pieskowej Skały, by oglądać liczne dzieła sztuki szanowanych malarzy.WAŻNE! Zamek jest zamknięty w poniedziałki.

Cennik (z oficjalnej strony):

"I
Przemiany stylowe
w dziejach sztuki europejskiej
normalny: 11 zł
ulgowy: 9 zł
rodzinny: 38 zł

II
Galeria
Malarstwa Angielskiego
normalny: 10 zł
ulgowy: 6 zł
rodzinny: 29 zł

III
Historia
Pieskowej Skały
wstęp w ramach wykupionego biletu na jedną
z wystaw: „Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej” lub „Galerię Malarstwa Angielskiego”

Promocyjny bilet na zwiedzenie całości
normalny: 18 zł, ulgowy: 11 zł, rodzinny: 50 zł

Bilet rodzinny: przysługuje rodzinie składającej się co najwyżej z dwóch osób dorosłych i czwórki dzieci.

Wstęp bezpłatny: w piątki z wyjątkiem dni świątecznych i poświątecznych. W dni bezpłatne udostępniane jest jedynie jedno piętro ekspozycji „Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej”. Pozostałe wystawy zamknięte."4) Zamek Pieskowa Skała – tanie noclegi

Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu :)
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb Booking (korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też :) System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!5) Pieskowa Skała - nasze wrażenia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz