menu główne

profilki

środa, 11 kwietnia 2018

Plaża w Walencji (Playa de la Malvarrosa, jak dojechać, czy warto odwiedzić) (Hiszpania #4)


Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy plaża w Walencji jest fajna?
Tak?
Nie? 
To dobrze, w obu wypadkach możemy Wam powiedzieć to i to. Zapraszamy do lektury!Czy warto odwiedzić – plaża w Walencji


Jak najbardziej! Argumenty są niesamowicie proste: plaża o nazwie Playa de la Malvarrosa jest piaszczysta (niby logiczne, ale chociażby w sąsiednim El Saler są kamienie), zaś szerokość większa niż wystarczająca J
Jakby tego było mało, plaża w Walencji graniczy z promenadą. Czy plażowiczom potrzeba czegoś więcej?
No tak, restauracje i bary są zaraz obok, a do Burger Kinga idzie się 3 minuty.
Przekonaliśmy Was? Świetnie, idziemy dalej – teraz dowiecie się o lokalizacji plaży oraz o tym, jak można się tam dostać.Plaża w Walencji - lokalizacja


Plaża w Walencji zlokalizowana jest dość blisko centralnej części – dzięki komunikacji miejskiej dotrzecie tam w 20 minut zarówno ze starego miasta, jak i nowoczesnej części – tej z Operą i Muzeum. Na Airbnb jest całkiem sporo noclegów w okolicy plaży, więc cóż… Jeśli chcecie jeden, to warto czegoś poszukać. My mieliśmy 5 minut drogi i 0 powodów do narzekania.
Jeśli chcecie skorzystać z Airbnb, to kliknijcie w link po lewej – będziecie mieć 5 (a może mniej?) minut pieszo na plażę, 0 powodów do narzekania oraz 50zł za dołączenie do społeczności Airbnb. Fajnie?
No to super J
Wracając do tematu - dokładna lokalizacja plaży znajduje się na mapce poniżej.Plaża w Walencji – dojazd


Na plażę dostaniecie się:
1) Pieszo – jeśli macie blisko, to czemu nie.
2) Komunikacją miejską - najsprawniejsze połączenie zapewniają metro i tramwaje. Konkretnych linii podawać nie będziemy, bo nie wiemy, gdzie znajdzie się Wasz nocleg :)


Czy warto odwiedzić plażę w Walencji?


Jak najbardziej J Jedyny minus to duża ilość turystów w sezonie… No ale zawsze można wpaść na El Saler i napawać się odrobiną spokoju.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz