menu główne

profilki

środa, 4 kwietnia 2018

Plaża w El Saler - jak dojechać, autobusy z Walencji, noclegi & widoki (Hiszpania #3)


Plaża w El Saler jest miejscem wyjątkowym. Może nie jest to jedyna kamienista plaża na świecie, ale na pewno jedyna TAKA kamienista plaża. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego jest aż tak niesamowita, że powstają o niej posty blogowe, to czytajcie dalej J
P.S. Powiemy Wam nawet, jak dotrzeć do tego miejsca!
Plaża w El Saler


El Saler położone jest na zachód od Walencji. Główną atrakcją tego miejsca jest… właśnie plaża i dojście do niej po ścieżce, którą otacza soczysta roślinność. Całość ma niesamowity klimat i zachęca do robienia zdjęć (co widać w całym poście).
Po drodze na plażę spotkacie się z:
- altanką

- wydmami

- widoczki różnego rodzaju ;)
Plaża w El Saler - jak dojechać


Jeśli macie możliwość dotarcia samochodem, to cóż… Zapewniamy Was, że parkingi są bardzo blisko plaży, a prawie wszystkie możliwe mapy  doprowadzą Was do celu.
Alternatywą jest dotarcie za pomocą rowerów (czemu nie, skoro ceny zaczynają się od 10 Euro za dzień?) lub autobusem.
Bilet autobusowy kosztuje raptem 1,5 Euro w jedną stronę. Żeby zapłacić jeszcze mniej, warto „uzbroić się” w bilet 10-przejazdowy. O komunikacji miejskiej w Walencji będziemy jeszcze pisać J


Plaża w El Saler – autobusy z Walencji


Jeśli decydujecie się dojechać na plażę w El Saler za pomocą autobusu, wiedzcie, że dotrzecie tam dwoma, a w sumie trzema autobusami. Do wyboru macie:
- 190A i 190C (tzw. Żółty autobus),
- 25 (w barwach typowych dla komunikacji w Walencji).
El Saler – noclegi


Jeśli chcecie odpocząć od 800-tysięcznego miasta, jakim jest Walencja, to El Saler może być dobrą alternatywą. Klasycznie polecamy dwie strony do rezerwacji noclegów. Są to Airbnb i Booking. Pierwszy serwis specjalizuje się w wynajmowaniu mieszkań i pokoi prywatnych, a drugi w hotelach i hostelach. Klikając w wybrany przez siebie link zgarniacie minimum 50 zł po pierwszej rezerwacji (no my też – dla równowagi :P).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz