menu główne

profilki

niedziela, 24 grudnia 2017

Święta i jarmarki bożonarodzeniowe (#Wrocław)


No cześć! Chcielibyśmy życzyć Wam wesołych świąt i spełnienia marzeń – przede wszystkim tych związanych z podróżami J


Napisaliśmy dla Was krótki tekst, dzięki któremu post pozostanie postem, a Wasze oczy nie zmęczą się od nadmiaru tekstu.


Jarmarki Bożonarodzeniowe

Weinachtsmarkt to właśnie świąteczny jarmark. Nazwa napisana po niemiecku to nie przypadek, bo ustawianie straganików i przyozdabianie wszystkiego wokół głównego placu miast to zwyczaj wywodzący się właśnie z krajów niemieckojęzycznych.


Tradycja zaczęła rozpowszechniać się już w XIII wieku w Austrii, a w Niemczech.. też dawno temu – w XIV wieku.


Obecnie jarmarki bożonarodzeniowe są coraz bardziej popularne w Polsce: mamy je w Gdańsku, Krakowie, wielu innych miastach i we Wrocławiu.
Czemu Wrocław został wymieniony jako ostatni? Bo właśnie tam zrobiliśmy zdjęcia, które widzicie powyżej i poniżej JNa koniec mamy jeszcze taką ciekawostkę: najbardziej rozpoznawalny, a wręcz sławny, jest Weinachtsmarkt w Kolonii. Ceny biletów na loty do tego miasta rosną w czasie świąt nawet o 400%!


Na koniec jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najwspanialszego i umówmy się – my mamy więcej czasu podczas świąt, by dla Was pisać, a Wy więcej czasu, by czytać tego bloga. Zajrzycie do nas? JBrak komentarzy:

Prześlij komentarz