menu główne

profilki

poniedziałek, 2 października 2017

"MTV Cribs", czyli domy gwiazd - Freddie Mercury i księżna Diana + Adresy! (Londyn #4)


Dobry wieczór, mamy dziś dla Was posta-ciekawostkę. Pokażemy Wam miejsca zamieszkania dwóch osób z Wielkiej Brytanii. Osoby te zna niemal każdy. Kojarzycie księżną Dianę? Na pewno. A Freddiego Mercury z grupy Queen? Tym bardziej. Przecież niemal codziennie można usłyszeć jego głos w RMF FM i każdej innej stacji radiowej…


Wracając jednak do domów tych gwiazd, nie łudźcie się – nie zrobiliśmy nic w stylu MTV Cribs.
Jest jednak dobra wiadomość!
PONIŻEJ PODAJEMY WAM ADRESY MIESZKAŃ – zarówno księżnej Diany, jak i Freddiego. Miłej lektury JLokalizacje domów

Dom Freddiego nazwywa się Garden Lodge i leży przy ulicy Logan Place. Jest to miejsce, w którym sławny piosenkarz dokonał swojego żywota. Mimo że od tego wydarzenia minęło już grubo ponad 20 lat, to mury wkoło domu artysty noszą ślady nieustającej pamięci o artyście – fani przynoszą kwiaty i wpisują się na pamiątkę. 
Zaraz... Mury?
No niestety. Posiadłość jest otoczona wysokim murem. Wszystko (znów niestety) ze względu na bezpieczeństwo...Tymczasem mieszkanie księżnej Diany nie wpisało się w jej biografię jako wyjątkowo ważne, a wręcz ciężko znaleźć jakiekolwiek wiadomości o nim i jego położeniu. My ustaliliśmy jednak, że znajduje się przy 60 Coleherne Court i pospieszyliśmy w jego stronę, by móc potem podzielić się z Wami odkryciem. Oto i ono:


Oba miejsca leżą blisko Earl’s Court. Widać to na mapkach poniżej – pod nagłówkiem „Dojazd”


Dojazd

Najwygodniejszym środkiem transportu w obu przypadkach jest metro. Wystarczy wysiąść na stacji Earl’s Court i kierować się a) na południe do domu księżnej Diany b) na północ do domu Freddiego Mercury

A)


B)


Na koniec

Zarówno wokalista Queen, jak i księżna Diana odeszli z tego świata, lecz zostali zapamiętani jako wspaniałe i pełne charyzmy osoby. Niech spoczywają w pokoju.


1 komentarz:

  1. Garden Lodge... niesamowite miejsce. Zwłaszcza jeśli się ma fioła na punkcie Queen i Freddiego. Jedna z niewielu takich miejscówek dostępna po prostu, z ulicy. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego fana.

    OdpowiedzUsuń