menu główne

profilki

niedziela, 17 września 2017

Kolejka nad Tamizą: Emirates Air Line Cable Car i Aviation Experience (Londyn #3)


Witamy Was – jak zawsze – serdecznie , tym razem po niespotykanie długiej przerwie.
Żeby nadrobić „stracony” czas, od razu przechodzimy do sedna.

Dziś dowiecie się dlaczego Emirates Cable Car to coś, czego musicie KONIECZNIE doświadczyć w swoim życiu.
Sugerujemy, abyście myślami przenieśli się do Londynu i życzymy owocnej lektury J

Emirates Air Line Cable Car  - a co to w ogóle jest?Jest to pewnego rodzaju kolejka liniowa, która kursuje pomiędzy stacjami Emirates Royal Docks oraz Emirates Greenwich Penisula i…  tylko pomiędzy nimi. Linia ta nie obejmuje żadnych innych przystanków i służy raczej jako ciekawostka dla turystów, niż faktyczny transport miejski. Jest to jedyne takie „dzieło” w Londynie i mimo, że stanowi część TFL (transport for London, czyli komunikacja miejska), to charakteryzuje się pewną odrębnością.

CENA przejechania się ową kolejką to 3,5 funta. Nie jest to wliczane w opłatę za przejazd przez strefę 2/3, która ewidentnie jest w tej okolicy. W skrócie: płaci się oddzielnie (opłata nie jest traktowana przez system jako metro, a raczej jako oddzielną usługę)

PRZESIADKA – transport w Londynie opiera się na idei możliwości natychmiastowej przesiadki. W tym przypadku zamysł był inny. W metrze wystarczy przejść kilkaset metrów w obrębie stacji i już jesteście na odpowiednim peronie. W tym przypadku należy wybrać się na niedługi spacer ze stacji metra/DLR’a.


Czy warto?

Oczywiście, że tak! Widok jest naprawdę niesamowity, można śmiało porównywać go z panoramą rozpościerającą się z London Eye'a. Następny argument jest prosty – podczas przejażdżki cable carem zdążycie nacieszyć oczy i zrobić mnóstwo zdjęć, bo porusza się zaskakująco wolno (jak na komunikację miejską w Londynie rzecz jasna). Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, pomyślcie o tym: London Eye to koszt ponad 20 funtów za osobę, tu płacicie jedynie 3,5. Różnica w cenie jest ogromna, a i kolejki do wagoników w Greenwich nie należą do długich (my byliśmy tam w poniedziałek wciąż podczas sezonu turystycznego i oprócz nas czekało tylko kilka osób). Aż pokusimy się o subiektywną ocenę: 10/10. Polecamy! ;)

Dojazd

Do stacji Cable Car’a na obu końcach jego linii dostaniecie się idąc pieszo ze stacji North Greenwich (linia Jubilee) lub Royal Victoria (DLR). Aby było Wam łatwiej, poniżej zamieszczamy mapkę.Kasa biletowa

Jeśli chcecie przejechać się wyżej omawianą kolejką, omijacie kasy biletowe i kierujecie się do „bramek”. Jeśli zaś chcecie większych wrażeń, czytajcie dalej…

Aviation Experience

… A dowiecie się, że w kasie biletowej możecie zakupić wejściówki na wystawę Aviation Experience.
Jeśli interesuje Was lotnictwo, to kliknijcie link do oficjalnej strony AE: http://www.aviation-experience.com/visit/
Oferują oni zwiedzanie wystawy, symulatory lotu, jak i jedno wraz z drugim w zestawie.

Cennik

Przejazd w 1 stronę: 3,5 funta (płatność zbliżeniowa)
Przejazd w 2 strony: 7 funtów (oddzielne płatności zbliżeniowe)
30-minutowy symulator lotu: 60 funtów (płatne w kasie biletowej)
60-minutowy symulator lotu: 90 funtów (płatne w kasie biletowej)
Wejściówka na wystawę Aviation Experience: 5 funtów (płatne w kasie biletowej)


Przydatne linki


Na koniec

W najbliższym czasie zasypiemy Was postami z Londynu, a także ruszymy w podróż do następnego państwa. Do zobaczenia J


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz