menu główne

profilki

niedziela, 6 sierpnia 2017

Portobello Road & Banksy - Notting Hill Gate (Londyn #2)Portobello Road to dość magiczna ulica w centralnym Londynie. Nie zaskoczy Was zapewne to, że będziemy o niej dziś pisać ;)

Jak się tu dostaniecie?

1. Autobusem. Oto lista tych, które Was tu dowiozą:
-70
-7
-N7, jeśli interesuje Was wizyta w nocy

2. Metrem – Hammersmith&City Line (wysiadacie przy Ladbroke Grove)
                    - Circle/District line (wysiadacie od strony Notting Hill Gate)
3. Rowerem miejskim Santander – o takiej możliwości pisaliśmy tydzień temu TUTAJ

Co można tu zobaczyć?Jako że jest to długa ulica, to można zacząć od tego, że na końcu bliższemu do Ladbroke Grove znajdziecie między innymi dzieło słynnego grafficiarza – Banksyego, którego dzieła rozsiane są nie tylko po Londynie, a po całym świecie.Podobno technikę malowania sprayem, która uczyniła go sławnym i niepowtarzalnym, wybrał leżąc pod pociągiem, gdy policja próbowała znaleźć jego i grupę ludźmi, z którymi owe pociągi malowali (rzecz jasna nie mieli umowy o dzieło, aczkolwiek prawdopodobnie powstało coś ciekawego).
Wracając do tematu, oprócz samego graffiti, znajdziecie w bliskiej okolicy ciekawą galerię sztuki. Nosi nazwę Graffik Gallery, a jej dokładny adres znajdziecie TU.

Na drugim końcu Portobello Road, czyli blisko Notting Hill Gate station znajdziecie mnóstwo przeróżnych straganów pełnych dosłownie wszystkiego. Znajdziecie tu zarówno pamiątki, jak i ubrania. Głodni? Wszędzie można kupić różnorodne jedzenie. Spragnieni? Piwa w pubach nie brakuje? A właśnie… Może potrzebujecie dywan lub album Boba Marleya?Co można tu robić?
1. Konsumować. Zarówno w pubach, jak i na ulicy i w sklepach. Wszystko zależy od tego, czego Wam trzeba :)2. Robić zdjęcia. Dużo zdjęć. My je zrobiliśmy i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu :P3. Nasycić swoje receptory, które lubią zróżnicowane bodźce kulturowe. Jest ich całe mnóstwo i to w różnych postaciach.


Reasumując, warto odwiedzić Portobello Road i skorzystać z okazji, by zobaczyć jedno z pozostałych dzieł Banksy'ego.
Obserwujcie nas na insta lub facebooku, jeśli podoba Wam się to, o czym piszemy  J

Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz