menu główne

profilki

niedziela, 30 lipca 2017

Holland Park & Kyoto Garden - japoński ogród w sercu Londynu (Londyn #1)


Holland Park – co to za miejsce?

Jest to nazwa parku, stacji metra oraz ulicy. Wyjątkowo bogata i zielona okolica. A to wszystko w sercu Londynu. Park powstał w XVII wieku i przetrwał aż do dziś.
Jest to miejsce, w którym czas płynie wolniej niż w całej reszcie Londynu, a zarazem na tyle duże, że każdy odczuje obcowanie z przyrodą (a nie z chmarą ludzi wkoło, co w tak dużym mieście jest zjawiskiem dość powszechnym). Holland Park to taka lokalna oaza spokoju.

Gdzie znajduje się to miejsce? 

No cóż... Mapa powie Wam najlepiej:


Jak tu dotrzeć?

1. Autobusem. Oto numery tych, które dowiozą Was do celu:
- 31
- 94
- 148
- 228

2. Metrem – Central Line

3. Rowerem miejskim Santander – kosztuje to tylko 2 funty pod warunkiem, że zdążycie dotrzeć do stacji dokującej w maksimum 30 minut. Jedyny minus jest taki, że stacja przy parku, o którym dziś mowa, jest zwyczajnie pełna. Warto więc sprawdzić dostępność miejsc, zanim wybierzecie się w rowerową podróż. Można zrobić to TU

Wystarczy zjechać na dół strony, wybrać: Other transport options, a potem: Santander Cycles. Gotowe!

Co Holland Park Wam ofertuje?

Oczywiście fakt, że jest to park przekona większość zainteresowanych, lecz ten jest unikatowy. Za tym faktem przemawia choćby obecność OGRODU W STYLU JAPOŃSKIM.

Kyoto Garden to część Holland Parku zaprojektowana w stylu japońskim. Otwarto ją w 1992, który to był ogłoszony rokiem Japonii. Miejsce to jest po prostu świetne! Oferuje nam między innymi:

Mały wodospad

Interesującą roślinność

Towarzystwo pawi

Wsparcie wesołych wiewiórek przy północno-wschodnim wejściu

Mały stawik

Dużo szczęścia :)

Oranżerię – o niej nieco więcej już za moment…Holland House – powstał w XVII wieku, a na początku drugiej wojny światowej został zbombardowany. Niestety na tyle skutecznie, że w całej okazałości zobaczycie go tylko na zdjęciach.


<źródło: wikipedia.pl>

Niemniej jednak to, co się zachowało, wygląda ciekawie. A co się zachowało? Np. właśnie ta oto oranżeria:
Uzupełnienie - odpowiednik misji pobocznych w GTA

Okolica Holland Park to jedna z najdroższych w Londynie (i zarazem na świecie). Spory dom mieszkalny kosztuje tu około 10 milionów funtów.

Aż chce się powiedzieć, że do nieruchomości o cenie tego rzędu sprzedający powinien dorzucić jakiś ciekawy samochód gratis, żeby podjazd nie stał pusty. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Może coś Was zainteresuje…Jeśli wybraliście swój pojazd, gratulujemy. Pozostało Wam tylko wpłacenie 10 milionów funtów za dom.
Ewentualnie możecie zdecydować się na spacer po Holland Parku bez konieczności wydawania tak znacznych kwot...

To tyle na dziś, a od jutra na Instagramie  i blogu kolejna okolica – Notting Hill Gate i Portobello Road. Trzymajcie się, a także trzymajcie kciuki, bo będzie coraz ciekawiej ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz