menu główne

profilki

niedziela, 25 lutego 2018

Morskie Oko - ceny biletów, transport, ceny w schronisku (Zakopane zimą #2)


Morskie Oko zimą


To miejsce zna chyba każdy. To dobrze J Nie każdy jednak wie, jak wygląda ono zimą. Nie każdy też wie, ile trzeba zapłacić za wejściówki, albo jak dostać się tam bez użycia swojego samochodu.
My wiemy i chętnie podzielimy się wiedzą. Zapraszamy do lektury!


Morskie Oko – jak dojechać


Transport na Morskie Oko z Zakopanego jest odrobinę problematyczny. Zimą zaś - odrobinę bardziej problematyczny. Nie oznacza to jednak, że jest bardzo skomplikowaną sprawą.
Jeśli Wasz środek transportu to samochód, to wiedzcie, że parking przy wejściu na szlak jest jak najbardziej wystarczający. Zimą bez problemu znajdziecie miejsce parkingowe.
Jeśli jednak warunki pogodowe są złe lub nie macie do dyspozycji auta, nic straconego. W naszym wypadku zbawieniem okazał się bus. Taki typowy bus z Zakopanego J
Kurs z miasta niemal pod samą kasę biletową kosztował nas 100zł na 9 osób, czyli około 11zł za osobę. Całkiem korzystny wynik, tym bardziej, że przejechaliśmy parę dobrych kilometrów.
Transport powrotny kosztował nas tyle samo.Morskie Oko – cena biletu


Wejściówki uprawniające do wstępu na szlak kosztują:
Normalne: 5zł
Ulgowe: 2,5zł
(dane na 2018)


Schronisko na Morskim Oku – ceny


Aktualne ceny zarówno jedzenia, jak i noclegów, znajdziecie na oficjalnej stronie schroniska.


Transport  - Morskie Oko


Reasumując, wejście na szlak do kosztownych nie należy, a busy-taksówki opłacają się najbardziej wtedy, gdy jesteście z większą grupą osób.


Parę praktycznych rad na temat Gubałówki znajdziecie w naszym poprzednim poście, a nas samych na Facebooku i Instagramie 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz