menu główne

profilki

niedziela, 28 maja 2017

Wiedeń na weekend - tanio i dobrze (noclegi, loty, transport)


Wiele osób twierdzi, że równowaga między ceną a jakością nie istnieje. Uważają, że coś musi być drogie, by było dobre. My po raz kolejny pokażemy, że na pewno taka zależność nie istnieje w wyjazdach turystycznych.
Mamy dziś dla Was kilka praktycznych wskazówek dotyczących zwiedzania Wiednia, które stanowią zwieńczenie naszej krótkiej serii o tym mieście.
Zapraszamy do lektury!



Nocleg

Skorzystaliśmy z Airbnb i zdecydowanie nie żałujemy. Mieliśmy okazję pomieszkać w kamienicy o dużym metrażu. Był tam nawet pokój przejściowym z pianinem. Bardzo fajna sprawa, a zapłaciliśmy tylko 64 Euro łącznie za dwie noce.



Transport

Jest to sprawa dość prosta i tania w naszym przypadku, aczkolwiek dość męcząca. Dlaczego? Bo postanowiliśmy skorzystać z okazji w postaci tanich biletów Polskiego Busa i jechać do Austrii, a nie lecieć.
W tym sposobie dobre jest to, że podczas nocnej jazdy autokarem można się przespać. Może nie jest to rozwiązanie do częstego wykorzystania, ale raz czasem potrafi okazać się strzałem w dziesiątkę. Ma też dodatkowy plus: budzicie się, a tu… Wiedeń.
Ceny poszczególnych biletów:
PKP Intercity Łódź Widzew - Kraków Główny: 22zł za osobę
Polski Bus Kraków Główny - Wiedeń öBB: 35zł w dwie strony za 2 osoby (to nie błąd, naprawdę tyle to kosztowało)
Polski Bus Kraków Główny - Łódź Fabryczna: 61zł za dwie osoby



Metro

Kosztuje 1,1 Euro za każdy przejazd. Istnieje też możliwość kupienia Vienna Card na 24,48,72h za kolejno:
13,90/21,90/24,90 Euro
Więcej informacji (oraz opcji, w tym taka, która obejmuje zniżki na autobus hop-on hop-off):

Pałac Schönbrunn

Podstawowa opcja zwiedzania pałacu kosztuje 14,20 Euro i jest naprawdę warta swej ceny. Niestety nie wybraliśmy bardziej obfitej w atrakcje przede wszystkim ze względu na brak większej ilości czasu w ostatnim dniu naszej podróży. Tutaj macie wszystkie możliwe opcje wraz z cenami poszczególnych pakietów: O Tutaj 






Podsumowanie

Po zsumowaniu naszych wydatków (z pamiątkami i jedzeniem włącznie), uzyskaliśmy kwotę 500zł na osobę. Oczywiście jest to przybliżenie J
Wyjazd do Wiednia to coś, na co każdy powinien zdobyć się przynajmniej raz w życiu. Jeśli dla Was czas ten jeszcze nie nastąpił, to zróbcie sobie przysługę i zaplanujcie choćby taki wypad na weekend, jak nasz. Będzie warto :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz