menu główne

profilki

niedziela, 11 listopada 2018

Zamek Korzkiew – czy warto zobaczyć, dojazd, cena biletu, tanie noclegi, nasze wrażenia (Szlak Orlich Gniazd #1)


Dzień dobry! Jako że dziś mamy ważny dla Polski dzień, a jutro jest wolne (czas na zwiedzanie!), chcielibyśmy przedstawić Wam nową serię postów. Będziemy dla Was pisać o polskich zamkach, a dokładniej o Szlaku Orlich Gniazd. Dziś dowiecie się o zamku w Korzkwi, który stanowi pierwszy okaz na szlaku od strony południowej. Miłej lektury!


Spis treści – czego dowiecie się z tego posta:

1) Zamek Korzkiew – czy warto zobaczyć?
2) Zamek Korzkiew – dojazd
3) Zamek Korzkiew – cena biletu
4) Zamek Korzkiew – tanie noclegi
5) Zamek w Korzkwi - nasze wrażenia   1)      Zamek Korzkiew – czy warto zobaczyć?

Jasne! Jest to mały zameczek, który dzięki stosunkowo niewielkiej powierzchni, robi wrażenie przytulnego i gościnnego. Z dziedzińca dostaniecie się do części restauracyjnej lub – po schodach – do sali „balowo-imprezowej”.   2)      Zamek Korzkiew – dojazd

W zależności od tego, skąd będziecie jechać, dojazd będzie się różnić J
Główne drogi są jednak te same:
Dla osób jadących z północy i południa – A1.
Dla osób ze wschodu, zachodu oraz okolic Krakowa – A4.
Polecamy podróż samochodem, bo użycie jakiegokolwiek innego środa transportu uniemożliwi sprawne przedostanie się do kolejnych zamków, a jest ich kilka.
Korzkiew na mapie:


   3)      Zamek Korzkiew – cena biletu

Bilety? Jakie bilety? W Korzkwi nie ma czegoś takiego, bo jeśli dobrze zrozumieliśmy, to restauracja i sala na wynajem są głównymi źródłami utrzymania zamku.
Stąd też: cena biletu = 0zł.   4)      Zamek Korzkiew – tanie noclegi

Nocleg podczas podróży to jedna z najważniejszych kwestii. Warto poświęcić moment, by zarezerwować sobie coś fajnego i nie stresować się na miejscu J
Poniższe linki prowadzą Was do zniżek na Airbnb i Booking(korzystamy z tych stron od samego początku bloga). Gdy dokonacie rezerwacji z danego linku, dostaniecie 50zł na swoją następną podróż. A my? Też J System doskonały.
Jeśli macie jakieś pytania na temat noclegów, piszcie w komentarzach, wiadomościach  na fb lub na maila. Zrobimy wszystko, by Wam pomóc!


   5)      Zamek w Korzkwi - nasze wrażenia

Zameczek w Korzkwi zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Jest bardzo fotogeniczny i sympatyczny. Ponadto jest bardzo dobrze zachowany – większość budynku ma oryginalną bryłę, czego nie można powiedzieć o większości zamków ze Szlaku Orlich Gniazd. Zdecydowanie polecamy Korzkiew.   6)      Szlak Orlich Gniazd – lista postów


Poniżej zamieszczamy listę postów o poszczególnych zamkach na szlaku. Będą one stopniowo ‘odblokowywane’ po publikacji kolejnych tekstów. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają J
To tyle na dziś. Pamiętajcie sprawdzić, co u nas na Instagramie i dajcie znać, co u Was w komentarzach lub w prywatnej wiadomości. Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz