menu główne

profilki

niedziela, 9 września 2018

Akropol - najważniejsze miejsce w Atenach za FREE (Grecja #4)


Ateny – słusznie zresztą - są kojarzone ze starożytnością. Jest to miasto majestatyczne i naprawdę piękne na swój wyjątkowy sposób. Nie jest to miejsce rozplanowane tak dokładnie i ze smakiem, jak Wiedeń, ale nie o to tu chodzi. W Atenach każdy znajdzie coś dla siebie. Coś takiego, by się zachwycić i wrócić do Grecji.
Jednym z takich miejsc jest Akropol. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co należy koniecznie zobaczyć podczas pobytu na tym ateńskim wzgórzu, czytajcie dalej.


Akropol – co zobaczyćKrótko i na temat.

Są to: Propyleje, Erechtejon, Odeon, Świątynia Ateny Nike i Partenon.
Oprócz tego Akropol oferuje świetny widok na niemal całe Ateny.


 Bardziej szczegółowo.


Propyleje – wejście do całego kompleksu architektonicznego.Erechtejon – świątynia ku czci Posejdona i AtenyOdeon – teatr w starożytnym stylu greckim.Świątynia Ateny Nike – nazwa zawiera w sobie najważniejsze informacje.Partenon – najsłynniejsza i największa świątynia na wzgórzu.Panorama Aten – świetny widok, prawie tak dobry, jak z Mount Lycabettus.


Akropol – ceny biletów

Bilet normalny upoważniający do wejścia ‘na całość wzgórza’ kosztuje około 30 Euro, ulgowy (uczniowie, dzieci) około 15 Euro, zaś studenci i emeryci płacą 0 Euro. Tak, 0 Euro!
Czasem los uśmiecha się nawet do naszej grupy społecznej (nie, nie jesteśmy jeszcze emerytami, ale mamy nadzieję, że nasze wnuki będą czytać tego bloga).Akropol – zwiedzanie

Podsumowując, Akropol to kolebka zarówno Aten, jak i całej Grecji. Jest tu najwięcej najważniejszych miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć podczas wizyty w mieście.
Ponadto, jeśli jesteście studentami, wpadnijcie tu koniecznie, bo do 26 roku życia nie płacicie za wejście, jeśli tylko macie ważną legitymację studencką. Następna szansa na Akropol za free dopiero w wieku 60 lat, co dla niektórych jest dość odległym terminem (lecz równie dobrym terminem na wizytę). 
Którąkolwiek grupę reprezentujecie, odwiedźcie koniecznie Akropol, a także naszego Instagrama.
Dziękujemy za uwagę, a przede wszystkim za to, że z nami jesteście!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz