menu główne

profilki

czwartek, 3 maja 2018

Niesamowite miejsca na majówkę w Twojej okolicy - Lazurowe Jezioro


Macie czasami takie wewnętrzne poczucie, że chcielibyście odwiedzić niesamowite miejsce i poczuć się jak na drugim końcu świata, a z drugiej strony nie macie ochoty na wielogodzinną „tułaczkę” przez odprawy na lotniskach i inne zniechęcające procedury?
Chyba znaleźliśmy na to lekarstwo…. Nazywa się Lazurowe Jezioro J
Jeśli szukacie niesamowitych miejsc, które nie wymagają od Was dalekich podróży, zapraszamy do lektury!Skąd nazwa „Lazurowe Jezioro”?

Nazwa wzięła się od koloru. Jeśli widzieliście wcześniej zdjęcia z tego miejsca i zastanawialiście się, czy przypadkiem ktoś nie użył Photoshopa, to już Was uspokajamy.
Jezioro rzeczywiście ma taki kolor. Dlaczego?
Ze względu na skały wapienne na dnie.
Czemu warto odwiedzić Lazurowe Jezioro?

Jak najbardziej tak! Chodzą słuchy, że około 13 na 10 osób poleca to miejsce.
A tak poważnie – chyba nikogo nie trzeba namawiać do wizyty w pobliskim miejscu, które wygląda jak przerysowane z pocztówki z Marsylii, Nicei lub Walencji ;)Jakby tego było mało, istnieje tu plaża, na której można się bez problemu opalać.
Jedyny minus tego miejsca jest taki, że „skuteczna” kąpiel w jeziorze graniczy z cudem.
Ten sam wapń, który warunkuje kolor jeziora, jest zmorą pływaków.Lazurowe Jezioro – jak dojechać

Jezioro zlokalizowane jest w Przykonie. Dojazd możliwy jest właściwie tylko autem. Na szczęście bez problemu znajdziecie miejsce parkingowe J
Wszystko, co tylko potrzebne, jest na mapce poniżej.To tyle na dziś. Jeśli szukacie więcej lokalnych atrakcji turystycznych, zajrzyjcie do posta o palmach i innych niesamowitych zjawiskach w Łodzi J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz