menu główne

profilki

czwartek, 26 kwietnia 2018

Walencja - podsumowanie (noclegi, jedzenie loty, transfer, ceny) (Hiszpania #7)


Hej J W dzisiejszym poście odpowiemy Wam na niesamowicie ważne pytania dotyczące… Walencji!

Oto i one:
Ile kosztuje nocleg w Walencji?
Ile kosztuje komunikacja miejska w Walencji?
Ile kosztuje jedzenie w Walencji?
Ile kosztują loty do Walencji?
Ile kosztuje transfer do Walencji?
Ile kosztuje wyjazd do Walencji?
Odpowiemy na wszystkie najlepiej, jak tylko umiemy. Zapraszamy do lektury!


Ile kosztuje nocleg w Walencji?


Nocleg nie równa się noclegowi. Nie ważne, czy potrzebujecie czegoś niedrogiego (żeby budżet na następny wyjazd się zgadzał :D), czy może odrobiny luksusu. W obu przypadkach polecamy Airbnb i Booking. Obydwa linki prowadzące do stron są magiczne – dostaniecie 50zł po dokonaniu pierwszej rezerwacji. Haczyk? My też JIle kosztuje komunikacja miejska w Walencji?


Ten temat poruszaliśmy w jednym z poprzednich postów. Jest w nim opisane szczegółowo to, co każdy turysta powinien wiedzieć, by sprawnie poruszać się po mieście i okolicach.


Ile kosztuje jedzenie w Walencji?


Jedzenie nie jest tam drogie – zarówno jak na standardy hiszpańskie, jak i te z ogółu Europy Zachodniej. Żeby nie rozpisywać się do przesady – można przyjąć, że za zakupy zapłacicie o około 20% więcej, niż w Polsce. Tyczy się to zarówno supermarketów, jak i miejsc pokroju Mc Donald’s i Burger King.
Z pozytywnych wieści (jeśli powyższe to za mało): hiszpańskie wino jest dobre i tanie, to samo z pomidorami. Co cieszy Was bardziej? J


Ile kosztują loty do Walencji?


Loty do Walencji kosztują całkiem niewiele. W przedziale 190-300zł mieszczą się wszystkie możliwe połączenia z Polski. W tej kwocie „zmieści się” również dotarcie do centrum miasta. Kwestię lotów poruszaliśmy w pierwszym poście o Walencji.


Ile kosztuje transfer do Walencji?


Koszt transferu zależy od tego, gdzie wylądujecie. Z lotniska VLC kosztuje około 30zł, zaś z CDT – około 90zł. Więcej dowiecie się z pierwszego postu rodem z Walencji.


Ile kosztuje wyjazd do Walencji?


Odpowiedź na to pytanie stanowi istne case study. Oczywiście przestudiujemy nasz własny przypadek.
Po zsumowaniu wszystkich kosztów z powyższych pytań oraz różnych drobniejszych (łącznie z pamiątkami, parkingiem przy lotnisku, paliwem, by dojechać na parking itp.), doszliśmy do „wniosków” – ostatecznej kwoty.
Łączny koszt wyjazdu to w naszym przypadku 610zł za osobę. Jest to całkiem niewiele jak na wyjazd zaczynający się w czwartek przed wschodem słońca, a kończący w poniedziałek.
Ostatnie zdanie będzie prawie takie samo jak zawsze – jedynie miejsce docelowe za każdym razem jest inne. Gorąco polecamy Walencję!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz