menu główne

profilki

niedziela, 11 lutego 2018

Góra Gradowa - panorama Gdańska za free!!! (Gdańsk zimą #3)


Dzień dobry, nasi najwierniejsi czytelnicy! Nawet jeśli to Wasza pierwsza wizyta na tym blogu, nie macie powodów do obaw – to powitanie dotyczy także Was, bo każdy, kto zajrzy na bloga jest naszym wiernym czytelnikiem!

Dziś dowiecie się co nie co o Górze Gradowej, a jeśli interesuje Was, co można zobaczyć podczas pobytu w Gdańsku, a także podczas wizyty na Helu zimą, kliknijcie sobie na jeden z widocznych linków:

Góra Gradowa – a co to?Jest to świetny punkt widokowy. To na pewno. Ma 46 metrów wysokości. To jest również niezaprzeczalne. Stanowiła fortyfikację zachodniej części miasta już w XVI wieku. Więcej danych historycznych podawać nie będziemy, bo liczymy się z tym, że nie każdy jest fanem dogłębnych analiz historycznych każdego opisywanego obiektu.
Jak dotrzeć?Jeśli przyjeżdżacie samochodem, macie kilka opcji – możecie pozostawić go przy jednej z bocznych uliczek lub chociażby na parkingu u podnóży góry.
Jeśli zaś do centralnej części Gdańska dotarliście pociągiem, autokarem, Polskim Busem lub czymkolwiek innym, co tylko zatrzymuje się na Dworcu Głównym, macie niecałe 10 minut drogi na górę J
Wspinaczka to zatem świetny pomysł, gdy macie np. 45 minut do odjazdu, a nie chcecie stać w miejscu i się nudzić.
Innym świetnym pomysłem jest kliknięcie na któryś z poniższych odnośników, bo podobno te miejsca są bardzo ciekawe.

Kolejny dobry pomysł to zajrzeć na insta i wrócić na bloga za tydzień, bo zaczynamy nową serię!

Do zobaczenia w Zakopanem ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz