menu główne

profilki

sobota, 7 października 2017

(-50%) London Eye za pół ceny! (Londyn#8)


O czym dziś?

Na końcu postu podajemy Wam najważniejszą wskazówkę, która przydatna jest dopiero, gdy całą resztę już wiecie J
Poza tym, mamy dla Was wielką (oj, wielką) premierę naszego filmu ze stolicy Wielkiej Brytanii!


Pozwólcie, że zaczniemy od początku, czyli od tematu. Dziś dowiecie się, jak przejechać się LONDON EYE’EM ZA PÓŁ CENY! Serio! To nie jest żadna pułapka, lipa, sponsorowany post, a jedynie opcja, z której nie korzysta zbyt wiele osób, bo nie jest zbyt popularna.


London Eye – historia

Pisaliśmy o tym co nie co na instagramie, ale nie zaszkodzi przypomnieć. London Eye powstał w 1999 roku, a otwarcie nastąpiło w marcu 2000 roku. Jest to bardzo popularne miejsce, a dokładniej: jeden z symboli Londynu. O jego popularności świadczy fakt, że właśnie czytacie tekst poświęcony temu miejscu.


Jak tu dotrzeć?

Zazwyczaj polecilibyśmy metro, ale tym razem jest to pociąg. Wszystko jest opisane poniżej.
W tym akapicie napiszemy jedynie o jednej stronie. TEJ stronie. https://www.thetrainline.com/train-times/
Sprawdzicie tam planowane godziny odjazdów i, co ciekawe, przesiadki wraz z cenami za całość przejechanego odcinka. Bardzo przydatna stronka J


Procedura - jak zapłacić 50% mniej?

Jest ona dość prosta. Najpierw wchodzicie na stronę https://www.daysoutguide.co.uk/ , która jest owocem współpracy Coca-Cola London Eye (taka sobie pełna nazwa, czytajcie dalej) oraz National Rail, czyli – powiedzmy – brytyjskiego PKP. Na stronie wybieracie bilety: dla 2 lub 4 osób. Zapłacicie 50% ceny, ale o tym dalej… Podajecie dane potrzebne, by powstał voucher. Przyjdzie Wam na maila i:
a) jeśli nie zrobicie przelewu, drukujecie voucher i idziecie z nim do kasy przy London Eye i płacicie owe 50% normalnej ceny
b) robicie przelew i drukujecie voucher i potwierdzenie biletu, które pojawi się na Waszym mailu. Cena również -50%.
To jeszcze nie wszystko. Dla uproszczenia rozpisaliśmy to w ten sposób, ale…

HACZYK! – a w sumie, to nie…

Zapytacie: dlaczego ktoś da nam bilety za pół ceny? Też się zastanawialiśmy. Ma to jednak uzasadnienie. Wspomniana dużo wyżej współpraca Eye’a i National Rail polega na tym, że bilet dla 2 osób jest w takiej cenie, jak dla 1; zaś ten dla 4 w cenie zwykłego biletu dla 2. Jedyny warunek istnienia owej współpracy stanowi założenie, że w kasie L.E. trzeba okazać bilety dojazdowe.


Żeby to zrobić, będziecie musieli kupić bilety dojazdowe (nie, nie komunikacji miejskiej, choć ta granica jest ledwie widoczna). Są to bilety na pociąg. Najłatwiej i najtaniej będzie kupić bilet na:

 1. Pociąg z lotniska, jeśli jest obsługiwany przez national rail
 2. Overground – pomarańczowa linia widoczna na mapie metra, która de facto nie jest metrem…
 3. Southeastern Rail – to samo, tylko pod inną nazwą
 4. Opcje 2 i 3 wzięte razem. Jeśli przesiadka jest sensowna, to czemu nie…

Niby jest to utrudnienie, ale co to za problem kupić najtańszy bilet na pociąg za trochę ponad 2 funty, jeśli można mimo to zaoszczędzić 14 funtów. Lista tanich biletów i różnych rozwiązań w tej kwestii jest w linku do dyskusji wielu osób na ten temat na forum. Istna kopalnia wiedzy:
Pozwoliliśmy sobie zacytować użytkowniczkę o nicku Kara, która napisała to, co jest chyba najbardziej poszukiwaną informacją. Oto cytat:
„Z cyklu "prawdopodobnie najtańszy bilet kolejowy" w Londynie...
£2.2 za "single" z jednej z wymienionych poniżej stacji:

 • Clapham High Street
 • Clapham Junction
 • Queenstown Road
 • Putney
 • West Brompton
 • Imperial Wharf
 • Shepherds Bush
 • Wandsworth (all stations)
 • Kensington Olympia

do Vauxhall, który jest jednym z tzw. London Terminals (…)”


Dowód

Dawno temu pojawił się artykuł na fly4free, który opowiadał o tym samym „tricku”. Link jest poniżej. To tak na wszelki wypadek, gdybyście myśleli, że chcemy Was oszukać :D
https://www.fly4free.pl/londyn-2-osoby-w-cenie-1-london-eye-madame-tussauds/#more-38760

Ceny

W tej części posta dowiecie się, jakie są ceny przy bookowaniu biletów wcześniej, jakie na miejscu w kasie, a jakie przy zastosowaniu metody, o której piszemy.

Obecna cena w kasie to 26 funtów za osobę. Gdy kupicie bilety przynajmniej dobę wcześniej przez internet, to zapłacicie 19,50 funta. https://www.londoneye.com/tickets-and-prices/general-tickets/

Na daysoutguide ceny są poniższe:

 • 26 funtów za 2 osoby
 • 52 funty za 4 osoby
 • 78 funtów za 6 osób
Oczywiście dla każdej należy doliczyć wyżej wspomniane minimum 2,2 funta na bilet na pociąg. Daje to cenę o wiele niższą od normalnej. Wniosek: warto spróbować.
Kalkulacja:
13+2,2=15,2<26 = opłaca się J

A filmik obejrzeliście?
Jeśli tak, to może chcecie jeszcze raz? :DDo jutra! 😊


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz